Hairwellness.hu - hajhullás, korpásodás, hajkúra program

 

 

Kemoterápia - hajhullás



Hajhullást nem minden kemoterápiás kezelés okoz, s amelyik ki is válthat ilyen mellékhatást, az sem mindenkinél idézi elő. Amikor mégis bekövetkezik akkor a következő folyamat áll a hátterében.


A daganatos megbetegedéseknél alkalmazott kemoterápiás kezelések, a gyorsan osztódó sejtekre hatnak, gátolva növekedésüket, osztódásukat. Sajnos a gyorsan osztódó egészséges sejtek is károsodhatnak. Mivel a hajhagymában levő hámsejtek is a legintenzívebben szaporodó sejtekhez tartoznak, az osztódás itt is blokkolva van. Ennek következtében a hajszálak elvékonyodnak, és kihullanak.

A hajhullás, a kemoterápia következtében 10-16 nap múlva alakul ki, és a haj elvesztése csak átmeneti jellegű. A kezelések abbahagyása után a haj az esetek csaknem 100%-ában újra kinő, és a hajszálak az eredetinél rendszerint vastagabbak és göndörebbek lesznek. Olykor azonban az új haj színe az eredetitől eltérő lehet, esetenként szürke lesz. A kezelés maradandó kopaszsághoz vagy a haj megritkulásához csak kivételes esetben vezet. A hajhullás mellett más testszőrzet átmeneti elvesztése is bekövetkezhet.


A kezelések elkezdése után kerülni kell a hajzat erős fésülését, kefélését, hajszárító, hajgöndörítő készülék használatát. Ugyanakkor tanácsos 3-5 naponkénti hajmosás, kevésbé szárító hatású, gyengébb sampon használatával. Fokozottan kell óvni a fejet nyáron az erős napsütéstől, télen pedig a hideghatástól.
(Forrás: daganatok.hu)



Toxikus hajhullás


A véráramba kerülő mérgező anyagok felhalmozódva a fejbőrben és a hajszemölcsökben, gátolják a mátrixsejtek osztódását, ennek következtében fokozott hajhullás és reverzibilis (visszafordítható) kopaszodást idéznek elő.

Hajhullást okozó toxikus anyagok kerülhetnek a szervezetünkbe gyógyszerek szedése által. Erről részletesen írtunk a „Gyógyszer és hajhullás” c. cikkünkben.

A különböző baktériumok és vírusok okozta megbetegedésekkor (vérhas, influenza, luesz) a fertőzés következtében toxikus anyagok termelődnek a szervezetben, melyek a véráramlattal eljutnak a hajhagymákhoz és károsítják őket.

A mérgek közül a tallium is hajhullást okoz. Régebben szőrtelenítésre használták, de alkalmazták gyerekeknél ótvar ellen is. Majd kiderült, hogy veszélyes, ezért ma már csak patkány és rovarirtásra használják.
A fogászatban felhasznált amalgám mérgező hatásáról számtalan tanulmányt írtak. Ezek többsége a kioldódó higanytartalma miatt tartják egészségetlennek ezt a tömőanyag fajtát.
Köztudott, hogy a különböző nehézfémek a szervezetbe kerülve nagyon sok káros hatást eredményezhetnek, így többek között hajhullást is.

Toxikus hatásúak lehetnek túladagolás esetén a vitaminok is. Napi 10 000 IU–nyi A-vitamint például még jól tolerál a szervezet, de hosszú ideig (2 hét vagy ezt meghaladó időtartam) 50 000 IU felett fogyasztva már hajhullást okoz.

A toxikus alopécia általában a toxikus anyag hatásának megszűnése után elmúlik, és haj újra kinő.


Gyulladás és hajhullás


Gócoknak az olyan szervezetben létrejövő krónikus gyulladásos folyamatokat nevezzük, melyek nem okoznak látványos tüneteket, tehát tünetszegény, lappangó elváltozások.

 

Hogyan alakul ki a góc?

A szervezetbe bekerülő baktériumokat, vírusokat, gombákat (mikróbák) az immunrendszer a vérkeringés útján a „helyszínre” küldött fehérvérsejtekkel, fehérjékkel pusztítja el. Amennyiben ez a folyamat sikertelen marad, gyulladt tokocskák alakulnak ki, amelyekből időszakonként kórokozók és az azok által termelt ún. toxikus anyagok áramlanak ki a vérkeringés útján más szervekbe. Ennek eredményeként jönnek létre a másodlagos betegségek, így a HAJHULLÁS is. Góc esetében nem ritkán a diffúz hajhullás helyett foltos kopaszodás alakul ki. A foltok területén a haj teljesen kihullik, a góc megszűnésével azonban fokozatosan visszanő a haj.


Hol alakulhat ki góc?

A szervezetben bárhol, de a leggyakrabban előfordulók a következők:


1. Fogászati góc (klinikai tapasztalatok szerint az esetek 10%-át teszik ki) típusai:

  1. Fogszuvasodás
  2. Fertőzött fogbélüreg vagy csatorna
  3. Tasakokkal, gennyedéssel járó fogágybetegségek
  4. Granuloma (a fog gyökércsúcsánál jelentkező elváltozás)
  5. Elő nem bújt fogak – pl. bölcsességfog
  6. Bennmaradt foggyökér


2. Arcüregi , felső légutakban megjelenő gócok

A szájüreg szomszédságában több olyan tájék van, ahol a kórokozók huzamosabb ideig rejtőzködnek. Ilyenek: a krónikus mandulagyulladás, az idült arcüreggyulladás a középfül idült gyulladása, góc az orrgaratban.

3. Vese és epehólyag gyulladás

4. Nőknél: petefészek gyulladás, ciszta. Férfiaknál: prosztata megbetegedés.

A gócok általános tünetei:
  1. vérkép gyulladásos folyamatot jelez
  2. fáradékonyság
  3. levertség
  4. alvászavar
  5. hőemelkedés
  6. vérszegénység
  7. idegesség

A góc szövődményeiként jelentkező másodlagos megbetegedések:
  1. hörghurut
  2. krónikus vastagbélgyulladás
  3. HAJHULLÁS
  4. sokízületi gyulladás
  5. allergia
  6. ekcéma
  7. autopiás dermatitis …stb.


Elsavasodott szervezet



A helytelen táplálkozás, a szervezet elsavasodását eredményezi. Az egészséges embernek négyszer, a betegnek hétszer annyi lúgosító ételt kell fogyasztania, mint savasító élelmiszert.

 

Sajnos a modern ember étrendjének 80%-át savasító édességek, húsok, kávé, agyonfinomított élelmiszerből (pl. fehérliszt) készült ételek, tészták teszik ki, míg a lúgosító zöldségek és gyümölcsök, a szénsavmentes innivaló csak 20%-ban vannak jelen a táplálkozásban.

A hús emésztése során húgysavak keletkeznek, a kóla és üdítők foszforsavban gazdagok, a buborékos italokat szénsavval dúsítják, a cukorral és a finomlisztből készült tésztafélékből ecetsav lesz, a sajt és a sózott, tartósított felvágottak salétromsavat termelnek, a borból kénsav lesz, a kávé és a tea csersavban gazdag.
Súlyosbítja a helyzetet helytelen életmódunk. A stressz, a kevés alvás és lazítás,a túlterheltség, a jövőtől való félelem, a mozgás hiánya állandóan a savasság irányába tolják el a szervezet érzékeny egyensúlyi állapotát. Ahhoz, hogy a savak ne károsítsák sejtjeinket, a szervezet minden erejével megpróbálja a vér pH-értékét állandóan 7,2-7,4 között tartani. A túlélés érdekében kénytelen a savakat a szervezet saját ásványi anyagaihoz kötni, hogy semlegesítse kémhatásukat, majd salakanyagként elraktározza őket. A savasodás révén az évek során egyre több salaksó gyűlik fel a kötőszövetekben. A savak pufferoláshoz felhasznált nyomelemek és ásványi anyagok hiánya felőrli a szellemi, testi és szexuális energiákat! A savasodás folyamatos előrehaladásának következménye a hajától, fogaitól megfosztott, súlyos csontritkulásban szenvedő összeaszódott ember!

De már az állandóan savas szervezet előretolja a krónikus folyamatokat. Orvosilag is alátámasztott tény, hogy a betegségek 99%-nak hátterében a szervezet elsavasodása áll.

Mely jelek figyelmeztetnek az elsavasodására?

Állandó fejfájások, fáradtság, szájszag, piszkos bőr, sok miteszer, lepedékes nyelv, cellulitisz, gyomorégés, fogszuvasodás, gombásodás, székrekedés, HAJHULLÁS és a karikás szemek.
Ha a salakanyagok már az izomszövetekben is felgyülemlenek: izomfájdalmak, reuma és köszvény a következmény.
Ha valaki nem hajlandó változtatni étkezési szokásain, a szervezet a csontokból és a véredények falából kálciumot von ki, hogy semlegesítse a savak romboló hatását. A következmény: visszeresség, vérellátási zavarok, csontritkulás, érelmeszesedés. Az egyre inkább elhatalmasodó folyamat következtében teljesen felborulhat a sejtek anyagcseréje így komolyabb betegségek alakulnak ki, pl. vese -és epekő, lábszárfekély, szívinfarktus, rák, gutaütés, szürkehályog, emésztési zavarok és májkárosodás. A nők a klimax beálltáig egy kis előnyt élveznek, mert a menstruációs vérrel megszabadulnak némi salakanyagtól. A nők teste a savakat leginkább a felkar, a csípő, a far és a combok külső oldalának, a térd belső oldalának bőr alatti kötőszöveteiben raktározza. Ha ezeken a testrészeken a bőrt megmarkolva tésztatapintatú és fáj, az savasodásra utal. A semlegesített savak, salakanyagok narancsbőr formájában jelentkeznek, melyet kizárólag méregtelenítéssel, a helytelen étkezési szokások megváltoztatásával és mozgással szüntethető meg. (Forrás: Babaszoba)























www.drimmun.hu, www.drmassage.hu, www.drimmun.com





Hajviselet és hajhullás


Trakciós alopeciának nevezzük a hajhullásnak azt a típusát, melyek bizonyos hajviselésekből adódnak. Ilyen a konty, lófarok, afrofonat, amelyek a hajszálak hosszantartó húzódását, feszülését idézik elő. Egyes tapasztalatok szerint a mesterséges hajhosszabbítás esetében is előfordulhat megbetegedés.

A problémát az okozza, hogy a hajszál hosszan tartó terhelése, húzódása miatt a hajtüsző begyullad, ami hegesedést is eredményezhet. Sajnálatos módon az ilyen területeken végleges a kopaszodás!


A problémát jelző tüneteket ezért vegyük nagyon komolyan, és változtassunk a frizuránkon. Engedjük, hogy regenerálódjanak, megpihenjenek a hajhagymáink.

Figyelmeztető jelek: érzékeny, viszkető fejbőr, fokozódó hajvesztés, kopasz foltok, stb.

Amennyiben nem vesszük komolyan ezeket a kezdeti jelzéseket, nagy mértékű hajvesztést idézhetünk elő. Ha nem következik be hegesedés, a haj újra kinő, és pár hónap alatt rendeződik a hajállomány.

hajhullás facebookhajhullás iwiwhajhullás twitter